Podsumowanie projektu „Mój czas – dla mnie i dla Ciebie”

21 listopada 2021

W projekcie „Mój czas – dla mnie i dla Ciebie” realizowanym od maja do października 2021 roku udział wzięło 16 osób mieszkających w Toruniu. Celem projektu była aktywizacja społeczna poprzez zaszczepienie idei samopomocy wśród uczestników oraz ich integracja z lokalną społecznością.
Dla uczestniczek przygotowana została ciekawa oferta zajęć, w tym m.in.:

– udział w 3 wycieczkach aktywizacyjnych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Panie miały okazję zwiedzić Wioskę Mydlarską we Fiałakach koło Górzna, Wioskę Górniczą położoną w Borach Tucholskich, a także wybrały się do Opery w Bydgoszczy;
– udział w 12 warsztatach rękodzielniczych, w trakcie których uczestniczki wykonały piękne i użytkowe rękodzieło, m.in. bawełniane pachnące woreczki, drewniane herbaciarki, naturalne kosmetyki, świece parafinowe czy mydełka glicerynowe;
– spotkania w ramach Banku Czasu oraz wymiana usług. W ramach zajęć uczestniczki nauczyły się, że ważna jest zarówno gotowość do udzielenia pomocy, jak i umiejętność proszenia o pomoc dla siebie.
Na zakończenie projektu odbył się wernisaż prac rękodzielniczych wykonanych przez Uczestniczki.
Zapraszamy do galerii zdjęć prac wykonanych przez uczestniczki w ramach warsztatów rękodzielniczych.
Projekt „Mój czas – dla mnie i dla Ciebie” to projekt realizowany przez 4ES Non Profit Sp. z o.o. Dofinansowanie jest elementem Wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania „Dla miasta Torunia”.

Wszystkie wpisy