4ES Non Profit Spółka z o. o.
ul. Św. Katarzyny 4a/2
87-100 Toruń
tel. 600 764 495
biuro@4es.com.pl

Oddział w Świeciu
ul. Chmielniki 2b
86-100 Świecie
tel. 697 483 985
ela.reda@4es.com.pl

DZIAŁANIA SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNE

Organizowanie działań społecznie odpowiedzialnych to forma naszej współpracy z przedsiębiorcami, dzięki której firmy mogą być aktywne i zaangażowane społecznie.

Od 18 listopada do 18 grudnia 2019 prowadziliśmy dla Centrum Chemii w Małej Skali specjalny świąteczny projekt „KUJAWIAK I POMORZANKA– ODPOWIEDZIALNE ZAKUPY”.

Efekt akcji możemy podsumować jako:

  • ilość dzieci i młodzieży, którzy usłyszeli o odpowiedzialnych zakupach
    1200 osób!
  • ilość lokalnego rękodzieła, które trafiło do mieszkańców wielu miejscowości w Polsce
    300 sztuk!

 

Celem projektu była promocja odpowiedzialnych zakupów poprzez sprzedaż lokalnych wyrobów wśród nauczycieli i uczniów korzystających z zajęć w Centrum Chemii w Małej Skali. Sprzedając lokalne wyroby wspieraliśmy Fundację Makowo oraz promowaliśmy znak „Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze”.

Fundacja Makowo prowadzi Studio 27, w którym szyje różne cudeńka a zarobione pieniądze przeznacza dla dzieci, które są w trudnej sytuacji.

W utworzonym sklepie, w ramach akcji „Kujawiak i Pomorzanka”, w Kamienicy Alchemika przy ul. Browarnej 4 w Toruniu sprzedawaliśmy urocze anioły, sielskie koniki, cudowne serduszka, radosne choinki i wesołe mikołajowe laski oraz zadumane elfy. Pracowaliśmy przez cały miesiąc i każdego dnia przybliżaliśmy dzieciom i młodzieży szkolnej ideę ekonomii społecznej i odpowiedzialnych zakupów.

Sprzedawaliśmy także produkty tradycyjne województwa kujawsko-pomorskiego zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych ze znakiem „Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze”: kajmak oraz krówka kujawska. W ten sposób promowaliśmy produkty, które wysoką jakość i cechy zawdzięczają stosowaniu tradycyjnych metod produkcji i mogą być udokumentowane ponad 25-letnią tradycją pochodzenia.
Dziękujemy Centrum Chemii w Małej Skali za współpracę, a Wszystkim, którzy kupili produkty ze sklepu „Kujawiak i Pomorzanka” za włączenie się do akcji „KUJAWIAK I POMORZANKA – ODPOWIEDZIALNE ZAKUPY”.

© 2023  4ES Non Profit Spółka z o. o.